BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK; BAL’ın Başarılı Öğrencileri Konuk Etti

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK Batman Anadolu Lisesinin başarılı öğrencilerini konuk etti.
ÇELİK; BAL’ın Başarılı Öğrencileri Konuk Etti

Batman Anadolu Lisesi’nin, Anadolu Gençlik Derneğinin Türkiye Geneli düzenlediği “Siyer-i Nebi”  sınavında ve voleybol spor dalında başarılı olan öğrenciler ile Okul Müdürü Mehmet KONAK ve Öğretmenleri makamında kabul eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Gerçekleşen ziyarette, AGD Başkanı Lokman ÖZKAN ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet IŞIK’da hazır bulundu.

Okumak soylu bir erdemdir diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Güzel bir organizasyon ve yarışma oldu sizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum. İnancımızın ilk emri “oku”, bu açıdan okumayı ve bilgiye ulaşmayı öğrendiğimiz okul, bizim için önemlidir. Ancak unutmayalım, eğitim sadece 4 duvar arasında olacak diye bir kural yok. Her yerde her ortamda ve fırsatta bilgiye ulaşmak için okumalı ve gayret göstermeliyiz. Öğrencilerimizin başarısı bizi mutlu ediyor. Okul hayattır, hayatta güzel olan ne varsa okulda yaşanmalı. Sevinci anlayabilme, mutluluğu, başarıyı ve güzelliği paylaşma önemli. Türkiye geneli yapılan yarışmalarda, aldığınız başarılar bizi çok mutlu ediyor. İnanıyorum ki bu azminiz ve enerjiniz sizi hem akademik hem de hayatın diğer alanlarında başarılı kılacaktır.  Batman’ın insanı çok zeki ve başarıya ulaşma yolunda, okumaya olan arzusu çok üst seviyede, bu da hepimizi mutlu ediyor. Sevgili gençler, okul kendinizi ve başarınızı ifade edebileceğiniz, bir fırsat ortamı. İnsan araçlarla gelişir, okulunuzda size sunulan imkanları, en iyi şekilde değerlendirerek, kendinizi geliştireceğinize inanıyorum. Elde ettiğiniz başarıyla hiçbir zaman yetinmeyerek, daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışmalısınız. Unutmamalıyız, gelecekte söz sahibi olmak istiyorsak, her zamankinden daha çok çalışıp, daha çok okumalıyız. Toplumun ve gençliğin başarıya ihtiyacı var, sizin bu başarılarınız sizden sonraki kardeşlerinize güzel bir örnek ve teşvik olacaktır” diye konuştu.

Ziyaret sırasında duygularını dile getiren öğrenciler ise “Siyer-i Nebi”  sınavı peygamber efendimizi daha iyi tanıma fırsatı sağladı, bilgimizi arttırdı diye konuştular.

Ziyaretin sonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK öğrencilere kitap hediye etti ve toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.