BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’

Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına ‘Bilim Şenliği’ etkinliğiyle sezon finali yaptı.
 Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu   ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’

Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu ve TÜBİTAK’ın ortak düzenlediği ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’ne, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Okula gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’i, Okul Müdürü Mehmet Salih Kaya karşıladı.  Okul binasında düzenlenen ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’ ile ilgili açılış öncesi, kısa bir bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Salih Kaya, TÜBİTAK’tan alınan 6 adet robot ile okulun Fen Bilimleri öğretmenleri, Murat Erdal, Erkut Tamtürk, Sevgi Özbakır ve öğrencilerle birlikte, robotlara çeşitli komutlar vererek, onları gündelik  hayatta işlevsel hale getirdiklerini ifade etti. Bilim Fuarının açılış kurdelesini kesen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, TÜBİTAK ile ortaklaşa yapılan Robotik Çalışmaları önemsediklerinin altını çizdi.

             Hedefimiz TÜBİTAK ile birlikte, Batman’da ‘Robot Yarışmaları’na ev sahipliği yapmak diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulumuzun, TÜBİTAK ile yürüttükleri robotik çalışmalar sonucunca,  TÜBİTAK yetkililerinden geçer not almaları bizi sevindirdi. İlimizi bir öğretmen ve  altı öğrenci ile  Ankara’da temsil etmeye hak kazanmış olmaları da gurur verici. Bu güzel etkinlikte emeği gecen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

            99 projenin sergilendiği Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu, ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’ gerçekleşen yoğun katılımla, ‘Bilim Şöleni’ havasında geçti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.