BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nde Duygulu Anlar Yaşandı

  Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Programı, Yeni Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikle kutlandı.
Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nde Duygulu Anlar Yaşandı

Valilik tören alanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler Kültür Merkezi’nde devam etti. Vali Azmi ÇELİK, Vali Yardımcıları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur ÖZCAN, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım TÜTEN, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Resmi Kurum Müdürleri, Askeri Erkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Kültür Merkezi konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü Abdulbaki GÜMÜŞ yaptı. Program öğrencilerin okuduğu “Dur Yolcu” ve “Çanakkale Şehitleri” adlı şiirlerin okunmasının ardından, Çanakkale belgeselinin izlenmesiyle devam etti. Çanakkale Belgeselinin ardından, Yunus Emre Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı, Çanakkale Oratoryosu sahnelendi. Oratoryo gösterisinin ardından, Müzik Öğretmeni Abidin BİNGÖL yönetiminde,  Batman Anadolu Lisesi Gençlik Korosunun hazırladığı müzik dinletisi ile devam eden program, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında, yapılan yarışmasında dereceye giren öğrencilere, ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.  Yapılan, yarışmalarda birinci gelen öğrencilere ödüllerini, Vali Azmi ÇELİK, ikinci gelen öğrencilere ödüllerini, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur ÖZCAN ve üçüncü gelen öğrencilere ödüllerini, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım TÜTEN verdi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Vali Azmi ÇELİK,  programda görev alan öğretmen ve öğrencileri kutladı, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.