BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi !’ Projesi Start Aldı

‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi !’ Projesi TÜPRAŞ Ortaokulunda öğrencilere kitap dağıtımıyla başladı.
‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi !’ Projesi Start Aldı

TÜPRAŞ Ortaokulunda startı verilen projenin açılışına Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK Okul İdaresi, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Emin EZGİN proje hakkında Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’e bilgi verdi.

 Başarının anahtarı okuma alışkanlığı ve okuma kültürü kazanmakla olur diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Biri Kitap Kurdu Mu Dedi!’ Projesi anlamlı ve güzel bir proje, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir camia olan Milli Eğitim, hedeflediği başarıyı yeni nesillere kitap okuma alışkanlığı ve topluma kitap okuma kültürünü kazandırmakla ulaşacak. Kitap en iyi arkadaştır ve medeniyete toplumu ulaştıran bilgiyi içinde barındıran kaynaktır. Bu açıdan sevgili çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Kitap okuma alışkanlığı kazanmış çocuk geleceğe daha güvenle bakıyor, daha mutlu ve daha başarılı oluyor. Bu projenin diğer okullarımız tarafından örnek alınıp uygulanması gerektiğine inanıyorum” dedi.  

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK’in konuşmasının ardından, Okul idaresi ve Türkçe öğretmenlerinin öğrencilere okumayı sevdirmek, sözcük dağarcığını zenginleştirmek, topluma örnek olacak davranışlar sergilemelerini sağlamak, anlama ve anlatma becerilerini kazandırmak amacı taşıyan ‘ Biri Kitap Kurdu mu Dedi!’ projesi için alınan 1000 adet kitap öğrencilere dağıtıldı.  Dağıtımı yapılan ve 25 farklı kitaptan oluşan kitaplar, dönüşümlü olarak 2.dönem sonuna kadar, tüm öğrenciler tarafından okunması sağlanacak. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra, açılacak okuma stantlarla topluma okuma kültürü kazandırma, farkındalık oluşturama ve yazar-okur buluşması yapılacaktır.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.