BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ Projesi Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür Turizm İl Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek olan, ‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ Projesinin protokolü imzalandı.
‘Biri Kitap Kurdu Mu Dedi?’ Projesi Protokolü İmzalandı

Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kültür Turizm İl Müdürü İhsan Aslanlı ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Ekip Üyeleri katıldı.

Erdemli nesiller yetiştirmenin yolu bilim ve fenni güzel ahlakla birleştirmekten geçer diyen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan; “Kültür Turizm İl Müdürlüğü ile öğrencilerimizi kitaplarla buluşturmak ve okuma alışkanlıklarını arttırmak için ‘Değerler Eğitimi’ kapsamında ´Biri Kitap Kurdu Mu Dedi´ projemizin protokolünü imzaladık. Amacımız bilim ve fenni, güzel ahlakla süsleyerek, erdemli ve güzel ahlaklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimize başarının anahtarı olan okuma alışkanlığı ve okuma kültürü kazandırmak. Ayrıca öğrencilerimize okumayı sevdirmek, sözcük dağarcığını zenginleştirmek, topluma örnek olacak davranışlar sergilemelerini sağlamak, anlama ve anlatma becerilerini kazandırmaktır. Proje kapsamında alanlarında uzman yazarlarımızın değerli eserleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize okutulacak. Yazarlarımızın bazılarının öğrencilerle biraraya gelerek, hızlı okuma ve etkili anlama seminerleri ve münazaraları düzenlenecektir. Ayrıca ‘Kitap En İyi Arkadaştır’ diyerek, etkinlik sonunda en fazla kitap okuyan öğrencilerimizi de ödüllendireceğiz. Kültür Turizm İl Müdürlüğü ile imzaladığımız bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Proje kapsamında eserleri okutulacak yazar isimlerinin arasında,  Emine Özkan Şenlikoğlu, Senayi Demirci, Muhammed Emin Yıldırım, Ahmet Günbay Yıldız, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Zeki Duman, Prof. Dr. Yaşar Kandemir, Cengiz Aytmatov ve Rasim Özdenören  olduğu belirtildi.

07-03-201607-03-2016

07-03-2016

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.