BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beden Eğitimi Öğretmenlerine Eğitim Semineri Verildi…

Öğrencilerde sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite farkındalığını arttırmak için beden eğitimi öğretmenlerine ‘Fiziksel Uygunluk Karnesi Eğitim Semineri’ verildi.
Beden Eğitimi Öğretmenlerine Eğitim Semineri Verildi…

İl Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen seminere Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, Beden Eğitimi İl Koordinatörü Erhan Yılmaz ve Batman merkezde eğitim veren okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı. ‘Fiziksel Uygunluk Karnesi Eğitim Semineri’ Şube Müdürü Abdulvahap Hınç’ın açış konuşmasıyla başladı.

Hınç; “Bu eğitim toplantısının nitelikli bir şekilde sonlanmasıyla bizlerde hedefimize ulaşmış olacağız. Bakanlığımız, Mesleki Ve Teknik Genel Müdürlüğü genel anlamda sağlık işlerini organize ediyor. Bu organizede de “Fiziksel Uygunluk Karnesi Eğitimi” ile ilgili sağlıklı yaşam ve sağlıklı yaşamla ilgili olarak da doğal beslenme, organik beslenme, obezite ile mücadele ve hareketli yaşam konuları sizlerin branşlarıyla alakalıdır. Eğitim öğretim kurumlarında çalışanlar arasında en kilit role sahip eğitim çalışanlarından biri de beden eğitimi öğretmenleridir. Beden eğitimi öğretmenlerimiz bütün öğrencilerimizle ilgilenmeli ve onların yüreğine dokunabilmelidir. Bu nedenle öğrencilerimizin hayata hazırlanmasında kilit bir role sahipsiniz” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği işbirliği ile Türkiye’de 12 bölgede beden eğitimi ve spor öğretmenlerine “Fiziksel Uygunluk Karnesi Eğitim” programı düzenlendi.

Şube Müdürü Hınç’ın ardından ‘Fiziksel Uygunluk Karnesi Eğitim Semineri’ Beden Eğitimi İl Koordinatörü Erhan Yılmaz’ın yapmış olduğu sinevizyon gösterisi ile tamamlandı.

01-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.