BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman’ın Fabrika Okulu Döner Sermaye Cirosunda Türkiye Birincisi Oldu

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Türkiye geneli döner sermayede en çok ciro yapan okul olma başarısını gösteren Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti, alınan başarıdan dolayı idareci, öğretmen ve öğrencileri kutladı.
Batman’ın Fabrika Okulu Döner Sermaye Cirosunda Türkiye Birincisi Oldu

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Necati Tunç karşıladı, okul ziyaretinde Kurtaran’a Şube Müdürü Abdulvahap Hınç eşlik etti. Kurtaran, öğretmenler odasına geçerek burada idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Türkiye geneli, döner sermayede en çok ciro yapan okul olma başarısını gösterdiği için idarecilere, öğretmenlereve emeği geçenlere Sayın Bakanımızın göndermiş olduğu çiçeği vererek Bakanımızın selamlarını iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ Değerli arkadaşlar geride bıraktığımız dönemde okulumuz Türkiye geneli döner sermayede en çok ciro yapan okul olma başarısını gösterdi. Sanayisi gelişmiş büyük şehirlerimizi de geride bırakma başarısı göstermiş olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. İnşallah bu başarınızın devamı da gelecek. Yeni eğitim öğretim döneminin ilk ziyaretini sizin okulunuza yaptık ve bu ziyaretimizde de size bir müjdemiz olacak. Bakanlığımız önümüzdeki süreçte okulumuza yeni bir atölye binası daha kazandıracak.Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; kültürü, eğitimi ve tecrübeli kadrosuyla oturmuş bir okulumuz, yer olarak da ilimizin en gözde bir yerinde ve öğrenciler tarafından da çok rağbet gören bir okuldur. Okulu okul yapan içindeki öğrenciler, öğretmenler ve idarecilerdir. Okulumuzun bu başarısı sizlerin özverili çalışmasıyla elde edilmiş bir başarıdır.Okul olarak bu başarınız Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da hazır bulunduğu toplantıda gündeme geldi bu bizi çokmutlu etti. Sayın Bakanımız size selamlarını gönderdi, başarıda emeği geçen öğretmen ve idareci arkadaşları da kutladı.

Değerli arkadaşlar bir diğer önemli konu öğrencilerin mesleki açıdan olduğu kadar hayata da en iyi şekilde hazırlanmalarıdır.Valiliğimizin desteğiyle Milli Eğitim olarak Batman’da 2 yıldır okuma farkındalığı oluşturmak için hem maddi ve hem manevi ciddi bir çaba harcadık. Maddi olarak çok sayıda kitap alarak okullarımıza gönderdik. Kütüphanesi yeni kurulan okullarımızın kütüphanelerini yeterli sayıda kitapla zenginleştirdik. Tüm bu çabamız tek başına yetiyor mu? Tabi ki yetmiyor, o çocuğu kitapla buluşturmak, kitaba yöneltmek ve kitabı okutturmak gerekiyor. Öğrencide, öğretmen sayesinde kitap sevgisi oluşur.Hepimizin hayatında kitabın bir yeri vardır. İlk hediye edilen kitabı unutmayız hatta belki de hediye edeni de unutmayız. Onun için bu yılda kitap konusundaki çalışmamız aynı şekilde devam edecek. Hepinizden istirhamımız burada okuyan öğrencilerin mesleki eğitimin yanında kendini tanıma, çevresini tanıma, ülkesini tanıma, milli ve manevi değerlerini bilme hususunda da bilgi sahibi olması lazım. Bu aynı zamanda hayata atılan bireyin diğer insanlarla sağlıklı ve doğru iletişim kurma adına da önemlidir. Kısacası en iyi usta, bizimle diyalogu en güçlü olan ve insani yönü en kuvvetli olan ustadır. Bu nedenle çocukları mesleki açıdan iyi bir şekilde yetiştirirken aynı zamanda insani açıdan da en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Unutmayalım ki girişimci yönü olan birey, üreten ve ülkesine milli ekonomiye katkı sunan bireydir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım bizde bizi daha ileri taşıyacak bir öğrenme süreci içinde olmalıyız, yani kişisel gelişimimizi, tekâmülümüzü sağlamaya çalışmalıyız ki diğer bireyler bizden daha fazla fayda sağlayabilsinler. Ben bir kez daha sizi başarınızdan dolayı kutluyorum, başarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran daha sonra okul alanını ve yeni atölye binasını gezdi öğrencilerle sohbet edip onları kutladı, daha çok başarı, mutlu ve güzel bir gelecek için bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

21-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.