BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman’dan TÜBİTAK Van Bölge Finaline 38 Proje

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran TÜBİTAK 49. Liseler Arası Proje Yarışması Van bölge finaline katılmaya hak kazanan okulların müdürleri ve proje danışman öğretmenleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Batman Anadolu Lisesi öğrenci yurdunda gerçekleşen programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran proje sürecinde güzel ve yoğun çalışma yapan idarecilere ve danışman öğretmenlere teşekkür etti.   
Batman’dan TÜBİTAK Van Bölge Finaline 38 Proje

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Değerli arkadaşlar, öncelikle hepinizi yürekten kutluyorum. Bu sene ilimiz genelinde gerçekten çok güzel bir çalışma yaptınız. Çok sayıda proje ile TÜBİTAK bölge finaline katılmaya hak kazandık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Van bölge finaline en çok proje gönderen il olduk. Bu bizi şu açıdan sevindiriyor, ne kadar çok proje çalışması yapılırsa o kadar çok öğrencimiz etkinlik içine girmiş demektir. İlimizden 745 proje başvurusu yapıldı. Bu da en az 2 bin öğrencimiz öğretmenleriyle birlikte bir etkinlik içerisinde yer aldığını gösteriyor. Projeler içerisinde yer alan öğrencilerimiz en azından bir proje tecrübesi kazanıyorlar. Ayrıca bir ürün ortaya çıkarmanın mutluluğunu da yaşamış oluyorlar. Bundan dolayı danışman öğretmenlerimize ve onlara bu imkânı sağlayan siz okul müdürlerimize teşekkür ederim. Bundan sonraki aşama bildiğiniz gibi ortaya konan ürünü sunma aşamasıdır. Sunum projenin önemini anlatmak için çok önemdir. Bu noktada öğrencilerimizi kendilerini iyi bir şekilde ifade edebilecek, projeleriyle ilgili uygun kavramları seçebilecek, projelerine hakim olduklarını gösterebilecek bir şekilde hazırlayalım. İnşallah Van bölge finalinden sonra Kayseri’de yapılacak olan Türkiye finaline de bölgeden en çok proje gönderen il oluruz. Başta bu organizasyona ev sahipliği yapan Batman Anadolu Lisesi idarecilerine ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.  Gerçekleşen programda Şube Müdürleri Cemal Konakçı ve Abdurrahman Kardaş da hazır bulundu. Bu yıl ortaöğretim kurumları öğrencileri kategorisinde 745 proje ile Batman, Van bölge finalinde en çok projesi sergilenecek il oldu.   TÜBİTAK Van bölge finalinde projeleri sergilenecek okullarımız:  

Kültür Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi: 7 proje

Fen Lisesi: 7 proje

Gültepe Anadolu Lisesi: 6 proje

 Anadolu Lisesi: 3 proje Sosyal Bilimler Lisesi: 3 proje

Raman Anadolu Lisesi: 2 proje

Ahmedi Hani Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi: 2 proje

Batman Endüstri Meslek Lisesi: 3 proje

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: 1 proje

Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: 1 proje

Final Temel Lisesi: 1 proje

Organize Sanayi Bilim Teknik Lisesi: 1 proje

Fen lisesi ve Gültepe Anadolu Lisesi ortak 1 proje

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.