BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BATMAN'DA YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

İlimizdeki okulöncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencileri maske-mesafe-temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün, okullarına ve öğretmenlerine kavuştu.
BATMAN'DA YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

Koronavirüs salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda bugün itibariyle okulöncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencileri seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime başladılar.

İlimizde de velileriyle okula gelen minik öğrencileri okul bahçesinde öğretmenleri karşıladı, ellerini dezenfekte eden minikler maskelerini takarak öğretmenleri refakatinde bayrak törenine katılıp ardından sınıflarına geçtiler.

Yüz yüze eğitim okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün olarak planlandı.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak.

Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.

Yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilerimiz okula kavuşma sevinçlerine ortak oldu. İlk olarak Ömer Seyfettin İlkokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, daha sonra sırasıyla Metin Bostancıoğlu İlkokulu, Sıtkı Abdioğlu ilkokulu, Bağlar İlkokulu ve Kardelen Anaokulunu ziyaret etti.  İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ziyaretlerinde salgın sebebiyle okullarda alınan tedbirlerle ilgili okul idarecilerinden bilgi aldı. Okul dışında bekleyen velilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, minik çocukların eğitimi için gösterdikleri hassasiyetten dolayı velilere teşekkür edip halen eğitime uzaktan devam eden diğer kademelerdeki çocukların derslerini EBA TV'den takip etmeleri istedi.  

"Sağlık Olmadan Eğitim Olmaz" parolasıyla hazırlanan etkinliklerinde değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, daha sonra sınıfları gezip öğretmen ve minik öğrencilere bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'a okul ziyaretinde Şube Müdürleri İshak BÜYÜKKAYA ve Abdurrahim KUSEN eşlik etti.

21-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.