BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman’a İki Yeşil Bayrak

Güneydoğu Anadolu bölgesinde iki yılda bir, okullara verilen 2 yeşil bayrağı, ilimizin iki güzide kurumu almayı başardı.  
Batman’a İki Yeşil Bayrak

Uluslararası çevre programı Eco-School programı kapsamında,  2 yıl süren çöp ve atıklar ile ilgili çalışmalar sonunda ilimizde eğitim veren  Kültür Anaokulu ve TED Koleji, Güneydoğu’ya verilen 2 yeşil bayrağı alarak önemli bir başarıya imza attılar. İlk Tören Kültür Anaokulu okul bahçesinde yapıldı. Buradaki törene Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürü Beşir Tileği, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

İki yıllık çalışma sonunda, okul idaresi, öğretmenler ve velilerin iş birliği sonucu, Güneydoğu’da verilen iki yeşil  bayraktan birini alan, Kültür Anaokulu doğa dostu okul olduğunu tescillemiş oldu.  Okul Müdürü Mehmet Eşref Çiftçi, Yeşil Bayrağın alınmasında önemli katkıları olan, öğretmen ve velilere teşekkür etti, hep birlikte yeşil bayrağı almanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.Yeşil bayrağı almaya hak kazanan okul idaresi ve velileri kutlayan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 Okul idaresi, öğretmen ve velilerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Eko okul projesi insanın kendisiyle, çevresiyle uyumlu olmasıdır.Atık malzemelerden elde edilen geri dönüşüm kazanımları, gelişmiş ülkelerde oldukça yüksek seviyelerdedir. Günlük yaşantımızda bağlantılı olduğumuz her şeyin tekrar kullanıma kazandırılması, israfı önleme ve tasarrufta istenilen düzeye gelmede önemli. Ben, 2 yıllık çalışma sonunda Güneydoğu’ya verilen iki yeşil bayrağın, ilimizde eğitim veren Kültür Anaokulu ve TED Koleji okulumuzun kazanmış olmasından dolayı iki okulumuzun idaresi, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerini kutluyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik Kültür Anaokulunda gerçekleşen programın ardından TED Kolejine geçerek burada yapılan yeşil bayrak törenine katıldı.

 Dünyada 53 ülkede uygulanan eko okul programında amaç çevre bilincinin ve çevre yönetiminin oluşturulmasıdır. Uygulanan program kapsamında öğrenciler, öğretmenler, kurum çalışanları ve idareciler birlikte çevreyi korumak ve geri dönüşümün önemi ile ilgili farkındalık oluşturacak etkinlikler yapılmakta..

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.