BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Yahya Kemal Beyatlı’da 250 Eserden Oluşan Resim Sergisi

Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin düzenlediği Resim Sergisi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik tarafından açıldı.
Batman Yahya Kemal Beyatlı’da 250 Eserden Oluşan Resim Sergisi

2014-2015 Eğitim-Öğretim sezonunda okul içinde yapılan Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Resim sergisinin açılışına Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Gençlik Spor İl Müdür vekili Halil Çöl, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Resim sergisinin açılışı öncesi kısa bir bilgi veren Okul Müdürü İsmet Ürüt Resim sergisinde 250 eserin sergilendiğini söyleyerek  serginin açılışına katılan tüm konuklara teşekkür etti. Resim sergisinin açılış kurdelesini Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve Gençlik Spor İl Müdür vekili Halil Çöl birlikte keserek açılışı gerçekleştirdiler. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik açılış sonrası sergilenen 250 eseri tek tek inceledi, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

            Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik yaptığı açılış konuşmasında “Hayatın bütün sahasında ve eğitimin bütün alanlarında; sanatın etkisi olumlu bir hava yaratmaktadır. Kırsal alanın sanatta daha ileri adımlarla ilerlemesi mutluluk verici bir durum. Bu sergi ile okulumuz markalaşma yolunda önemli bir adım daha atmış oldu. Eğitimin somut dönütlerinin sanat yoluyla aktarılması bambaşka bir güzel durum. Bu sergide emeği geçen Okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri kutluyor, katılım sağlayan değerli misafirlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.