BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman TÜBİTAK Kafilesi Van’a Uğurlandı

TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri arası proje yarışması Batman kafilesi Van iline uğurlandı.
Batman TÜBİTAK Kafilesi Van’a Uğurlandı

TÜBİTAK Van Bölge Finaline katılacak Batman kafilesini Öğretmenevi önünden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Okul İdarecileri Öğretmenler ve Öğrencilerin aileleri uğurladı. ÇELİK öğrencilere TÜBİTAK Van bölge finalinde başarılar diledi.

TÜBİTAK Van Bölge Finaline en çok proje ile temsil edilecek, iki ilden birinin temsilcileri olarak, Van iline gönlümüzün birincileri olarak gidiyorsunuz diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Sevgili gençler sizinle gurur duyuyoruz, TÜBİTAK Van Bölge Finalinde size başarılar diliyorum.  Büyük bir camianın, 170 bin öğrencinin temsilcileri olarak yola çıkıyorsunuz. Milli Eğitim olarak, size en iyi eğitimi ve imkânları sunma çabamız, sizden aldığımız enerji ile artarak devam ediyor. Batman olarak bu yıl Türkiye birincisi olduğumuz, 4006 projelerinin ardından, TÜBİTAK robot yarışmalarını ilimizde yapmak istiyoruz. Ayrıca geçen hafta yapılan üniversite sınavında, Türkiye geneli ilk 2000 öğrenci arasında, 7 öğrencimizin yer alması bir başka mutluluğumuz. Kafile olarak kutlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz, güzel sonuçlarla döneceğinize inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun, kazanan siz ve Batman olacak, önemli olan bu sürecin içinde yer almak. Size başarılar diyorum, selametle gidin ve dönün” diye konuştu.

ÇELİK Yaptığı kısa konuşmanın ardından, öğrenci kafilesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Batman, TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri arası proje yarışmasında, bu yıl 23 proje ile Van iliyle birlikte en çok proje sergileyecek il oldu.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.