BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Batman STEM ile Kalkınıyor’ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Batman Belediyesi, Batman Valiliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Batman STEM ile Kalkınıyor’ projesi işbirliği protokolü Batman Belediyesi Meclis Salonunda imzalandı.
‘Batman STEM ile Kalkınıyor’ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Batman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen imza törenine Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yürük ve basın mensupları katıldı.

Batman Belediyesi, Kısa adı STEM olan Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) projesi için Batman Valiliği ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı.  Sanayi ve Teknoloji alanlarında gelişen ülkelerin en çok dikkat çeken özelliği yaptıkları AR-GE (Araştırma Geliştirme) çalışmaları ve buna bağlı olarak geliştirdikleri ürünlerin sayısı ve bu ürünlerden elde ettikleri gelirin yüksek olmasından kaynaklandığını ifade eden Başkan Vekili Aksoy, STEM-Robotik ve Kodlama eğitim merkezleri sayesinde öğretmen ve öğrencilere 21. Yüzyıl becerileri kazandırılmaya çalışıldığını söyledi. Başkan Vekili Aksoy’un konuşmasının ardından Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran kısa bir konuşma yaptı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ Öncelikle bu desteğinizden ve geçen yıldan bu yana eğitim kurumlarımıza yaptığınız desteklerden dolayı camiamız adına size teşekkür ederim. Bugün imzaladığımız iş birliği protokolü önemli bir proje ve bu bir başlangıç. Bu proje ile beraber öğrencilerimize endüstriye dönük bir ufuk kazandırılacak, girişimcilik kazandırılacak. Biz bu manada bu projenin yürütülmesi için 40 öğretmenimizi eğittik. Bu eğitimlerimiz devam edecek. Bu proje ilimize ve ülkemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yapılan protokol kapsamında 3 lise, 3 ortaokul ve 2 ilkokul, 3 bilgi evi ile Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde söz konusu STEM, Robotik ve kodlama atölyeleri kurulacak.

Robotik ve kodlama atölyeleri projesi ile Yunus Emre İlkokulu, Kültür İlkokulu, Abdülcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu, TÜPRAŞ Ortaokulu, İMKB Belde Ortaokulu, Raman Anadolu Lisesi, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ziya Gökalp Anadolu Lisesi, Huzur Mahallesi Ahmet Kaya Bilgi evi, Petrolkent Mahallesi Bilgi Evi, Beşevler Mahallesi Bilgi Evi, Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde STEM eğitimleri verilecek.

29-08-201829-08-201829-08-201829-08-201829-08-201829-08-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.