BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Sanat Merkezi'nin Açılışı Yapıldı

Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü C-Blok'ta bünyesinde görsel sanatlar atölyesi ve müzik atölyesi barındıran "Batman Sanat Merkezi"nin açılış törenine katıldı.
Batman Sanat Merkezi'nin Açılışı Yapıldı

Görsel sanatlar ve müzik atölyelerini içerisinde barındıran "Batman Sanat Merkezi"nin açılışına Valimiz Sayın ŞAHİN'in yanı sıra, il Jandarma komutanı Albay Sayın İsa PARLAK, Garnizon komutanı Sayın İhsan KAPLAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Köroğlu KIRAÇ, Rektör Prof. Dr. Sayın İdris DEMİR, Milli Eğitim İl Müdürü Sayın Mahmut KURTARAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Abdulkadir Özer, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Açılışın ardından yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Valimiz ŞAHİN,  stantları gezerek öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Valimiz ŞAHİN: "Burada hem görsel sanatlar hem de müzik atölyesi mevcuttur. Resim öğretmenleri ve diğer görsel sanatlar alanındaki öğretmenlerimize hem bir zümre merkezi görevi görecek hem de yetenekli öğrencilerle ileri eğitimlerin yapılabileceği bir atölye vazifesi görecek. Burada yapılan faaliyetlerde heykel, resim, resimlerin çok değişik dalları, tezhip, hat, ebru ve müzik gibi dallar mevcuttur. Bunların hepsinin ürünleri de biz değişik platformlarda Batman'ın tanıtımında kullanmayı düşünüyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, "Bugün açılışını yapacağımız Batman Sanat Merkezi'n bünyesinde Görsel Sanatlar Atölyemiz ve Müzik Atölyemiz mevcut. Burası bizim için ayrıca öğretmen destek noktası yani öğretmen arkadaşlarımızın gelip burada zaman geçireceği, öğrencileriyle belki zaman zaman burada performanslar gerçekleştirecekleri bir yer. Batman'daki öğretmenlerimiz için gerçekten ihtiyaçtı. Biz de uzun süre bunun hazırlığını yaptık. Burası gerçekten çok özel bir yer. Bu Sanat Merkezi'mizin açılışında bize katkı sunan Sayın Valimize şükranlarımızı arz ediyorum. Sanat Merkezi'mizin ilimiz öğretmenlerine, öğrencilerine, ilimizin sanata duyarlı bir il olduğunu da hepimiz biliyoruz. Gerçekten Ahmet Güneştekin gibi büyük sanatçılarımız var. Büyük sanatçıların da yetişmesinde büyük katkıları olacak Sanat Merkezi'mizin" dedi.

Sanat Merkezi'nin amacı Batman ilinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan özel yetenek alanları ile ilgili branşlardaki görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerin geçmişten gelen kültür ve bilgi birikimini günümüz anlayışıyla yeniden yorumlayarak gelecek nesillere ışık tutarak deneyim paylaşımı etkileşimli öğrenme süreçleri ulusal ve uluslararası ölçekte sempozyum sanat günleri bienal sergiler atölye çalışmaları söyleşiler projeler gibi konularda bir araya gelerek sürekli üreten dinamik bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak bir ortam hazırlamak.

01-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.