BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Petrol Anadolu Lisesi’nden Edebiyat Sokağı Projesi

Batman Petrol Anadolu Lisesinin hayata geçirdiği Edebiyat Sokağı projesinin açılışı yapıldı.
Batman Petrol Anadolu Lisesi’nden Edebiyat Sokağı Projesi

Edebiyat Sokağı Projesini açılışına Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Naci Şemdinoğlu, Zübeyir Yılmaz,  Şube Müdürü Mehmet Işık, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.  Petrol Anadolu Lisesi ‘Edebiyat Sokağı Projesi’nin açılışına katılan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve beraberindeki katılımcılar önce Görsel Sanatlar Öğretmeni Ramazan Kül’ün öğrencilerle hazırladığı ‘Mutluluğun ve Yalnızlığın Sergisi’ adlı sergiyi gezdiler. Sergilenen eserler hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik öğrenci ve öğretmenlerle birilikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sergiden sonra Batman Petrol Anadolu Lisesi, Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Aydın Özen ve son sınıf öğrencilerinin beraber hazırladığı ‘Edebiyat Sokağı’nın açılışı yapıldı. Okul binasının üst katında bulunan koridor duvarlarına edebiyatçıların hayatını, edebi şahsiyetlerini ve eserlerini tanıtan bir çalışma sonucu hedeflenen ‘Edebiyat Sokağı Projesi’ gerçekleştirildi. ‘Edebiyat Sokağı’nda edebiyat sanatçıların meşhur eserlerinin tanıtıldığı görseller de yer aldı. Türkiye’de sadece birkaç okulda var olan, ‘Edebiyat Sokağı Projesi’  Petrol Anadolu Lisesinde yapılan çalışma ile Batman’da ilk defa gerçekleşmiş oldu.

Açılışın ardından Edebiyat Sokağını gezen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve beraberindekiler beğenilerini dile getirdi. Batmanlı yazar Yavuz Ekinci’nin de katıldığı bu etkinliğin ardından, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Petrol Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Aydın Özen ve İlhan Denizhan’ın çıkardığı Pel Dergisinde gerçekleştirilen şiir ve fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Ödüllerin ardından, Petrol Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Bulat’ın, öğretmenler için hazırlattığı, onurluk ve teşekkür belgeleri verildi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.