BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman İMKB Anadolu Lisesi’nden “ Her Aya Bir Kitap” Projesi Start Aldı

“Her Aya Bir Kitap” sloganıyla yola çıkan projeyi, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK başlattı.
Batman İMKB Anadolu Lisesi’nden “ Her Aya Bir Kitap” Projesi Start Aldı

“Her Aya Bir Kitap” Projesinin start programına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK,   Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Şafi ÖZPERK, Zübeyir YILMAZ, Şube Müdürü Abdulhakim DOĞU, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Öğrencilere kitabı ve okumayı sevdirmek, öğrencilerin ders başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlıklarını pekiştirmek amacıyla yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Mehmet Salih ERTEKİN’in proje hakkında bilgi vermesinin ardından Milli Eğitim Müdürü ÇELİK ve beraberindeki idareciler, 9. sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet edip kitap dağıttı.

Ülkemizin gelişmesi ve milletimizin kurtuluşunun reçetesi okumaktan geçer diyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, “ Okumak bir erdem, ancak okumakla hayatımız değişebilir, kitap okumakla insan olgunlaşır ve başarıya ulaşır. Okul Müdürümüzün, bu yıl 9. sınıflara yönelik başlattığı bu güzel proje ile her biriniz her ay bir kitap okuyarak, bilginizi okumayanlara göre arttırmış olacaksınız. Bu projenin bir diğer güzel yönü de, okuduğunuz kitapları yılsonunda okul kütüphanesine bağışlayarak, okul kütüphanesinin biraz daha zenginleşmesine katkı sağlamış olacaksınız. Bilgi toplumu olabilmek için, okuma kültürümüzü en üst seviyelere çıkarmaktan başka çaremizin olmadığını bilerek, hem okumalı hem de bizden sonraki nesillere, okuma kültürünü aşılamalıyız. Bu projenin hayata girmesinde emeği geçen, okul idaresi ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum.  Diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyorum” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.