BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Fatih Anadolu Lisesi’nin 55 Eserden Oluşan Resim Sergisi Görücüye Çıktı

Batman Fatih Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri hazırladıkları 55 eserden oluşan resim sergisi görücüye çıktı.
Batman Fatih Anadolu Lisesi’nin 55 Eserden Oluşan Resim Sergisi Görücüye Çıktı

Batman Park AVM’de gerçekleşen resim sergisinde, yağlı boya, kara kalem çalışması, sulu boya, ebru üzerine hat çalışması, boncuk çalışmaları ve filografi çalışmalarından oluşan, 55 eser gün boyu vatandaşların ziyaretine açık tutuldu. Resim sergisini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’e, sergi ile ilgili bilgi veren, Okul Müdürü Cengiz Haşimoğlu, Görsel Sanatlar Öğretmeni Erdal Müktesit ve öğrencilerin hazırladığı, 55 eseri halkın beğenisine sunduklarını ifade etti. Resim sergisini gezen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, eserleri inceledi, eserlerle ilgili öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

Bu tür sosyal etkinliklerin önemli olduğunu ifade eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, “öğrencilerimizin sosyal etkinlikler çerçevesinde, gelişimlerini sağlamak amacı ile eğitim sezonu boyunca görsel sanatlar dersinde, hazırladıkları eserleri vatandaşlarımızla paylaşmaları, özgüvenleri açısından önemli. Birbirinden güzel eserlerin oluşmasında emeği geçen, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Ayrıca bu serginin gerçekleşmesinde, emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.