BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Anadolu Lisesinden Anlamlı Etkinlik

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Batman Anadolu Lisesi’nin işbirliğiyle il genelinde her okulu yeşillendirme kapsamında dağıtılacak 40 bin fidan ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Medeniyetimizde ağaca, fidana ve toprağa verilen önem hepimizin malumudur. Eğitim camiası olarak bizler evlatlarımızın geleceği için toprak ile fidanı buluşturmalıyız ki gelecek nesillere temiz ve yeşil bir dünya bırakabilelim. Toprağa dikeceğimiz her fidan, neslimize vereceğimiz yüz yıllık bir hediyedir.” diye konuştu.
Batman Anadolu Lisesinden Anlamlı Etkinlik

Orman İşletme Müdürü Necat Seyhan: “Fidanlar yarınlarımızın teminatıdır. Onlar bizlere gelecekte yeşil bir dünya, temiz bir gök, huzurlu bir çevre sunar. Çevremizi yeşile boyayalım.” dedi.

Orman İşletme Şefi Salim Gencer: “Dünya sadece insanlardan ibaret değildir. Fidanlar, bizlere temiz, yeşil ve huzurlu bir çevre imkânı sunar. Bizler Batman’ın yeşillendirilmesi hususunda elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Umut ediyoruz ki Batman, Türkiye’mizin en yeşil şehirlerinden bir tanesi haline gelecektir.” diye konuştu.

 

Batman Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Konak: “Doğanın eğitilmesi ve donatılması için fidanlar doğaya bırakılmalıdır. İşte o zaman dünya daha yaşanılır bir hale gelecektir. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Fidan Dikme’ projemizle Batman’ın yeşillenmesinde bir nebze emeğiniz geçmişse ne mutlu bize.” diye konuştu.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.