BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Proje Mucitleri İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

Gültepe Ortaokulu TÜBİTAK 2204 Ortaokul Proje yarışması, Türkiye MEB Proje Yarışması ve Türkiye Bilim Kahramanları Robotik ve Proje Yarışmasında başarılı olan Gültepe Bilim Takımı öğrencileri; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret etti.
Başarılı Proje Mucitleri İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

Başarılı öğrencileri ve öğretmenlerini makamında konuk eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilerle bir süre sohbet edip Okul Müdürü Şehmus ASLAN ve Danışman Öğretmen A. Metin YAMAN'dan projeler hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle bire bir ilgilenip onları tek tek tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili Öğrenciler, okul olarak üç ayrı yarışmaya hazırladığınız projelerle katılmanız bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnsanların hayatını kolaylaştıran, insanlara faydalı olan projeler yapma hedefinizi her zaman diri tutun. İnsanlığa hizmet anlayışınızı daha ileri seviyeye çıkarma gayreti içinde olun. Bizim medeniyetimiz her şeyi insan yararına yönelik üreten ve inşa eden bir medeniyettir. Bir şeyde insan yararı varsa o şey kıymetlidir. Bundan dolayı bizim nokta-i nazarımız her zaman insana faydalı olan şeylerdir.

Sizde gelecekte insanlığa faydalı projeleri hazırlayıp hayata geçirmek için kendinizi en iyi şekilde geliştireceksiniz. Siz bu çaba içinde geleceğe hazırlanırken bizler her zaman sizin yanınızda olacağız. Bunun için çok kitap okuyarak ufkunuzu genişletin, çünkü insan okuduğu kitap kadar ufku genişler,  beyin kitap okumayla beslenir, beyninizi en iyi şekilde beslemeniz ve büyütmeniz için çok kitap okumanız gerekir.

Ben bu başarınızda size destek olan idareci, öğretmen ve ailelerinize teşekkür ediyorum katılacağınız bölge ve Türkiye proje finallerinde size başarılar diliyorum." dedi.  İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ziyaretin sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Gerçekleşen ziyarette Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN eşlik etti.

Öğrenciler ziyaretin ardından öğretmenleri eşliğinde müdürlüğümüzün kitap okuma noktasını ziyaret edip öğretmenlerden bilgi aldılar. 

21-05-202121-05-202121-05-202121-05-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.