BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrencilere Arkadaşlarından Sürpriz

 TEOG Sınavında başarılı olan, Atatürk Ortaokulu öğrencilerine, düzenlenen müzik gösterisi ile ödülleri verildi.
Başarılı Öğrencilere Arkadaşlarından Sürpriz

 26-27 Kasım tarihinde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG), soruların tümüne doğru cevap veren, Batman Merkez Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Elif Helinay TEPE ve Hasan AKYÜZ için, okul arkadaşları ve öğretmenleri, hazırladıkları müzik gösterisi programıyla sürpriz yaptılar. Okulun konferans salonunda gerçekleşen programa, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M.Naci ŞEMDİNOĞLU, Şube Müdürü Abdulhadi TORPA, Öğrenci Velileri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Program, okulda hafta sonu verilen müzik kurslarına katılan ve müzik enstrümanı çalmayı öğrenen öğrencilerin, sırasıyla sahne alıp gitar, bağlama, perküsyon, keman ve piyano eşliğinde okudukları şarkı ve türkülerle devam etti. Kısa sürede öğrendikleri, sanatsal becerilerini sahneleyen öğrenciler, katılımcılardan bol bol alkış aldılar. Müzik dinletisi ve folklor ekibi gösterisinin ardından, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında, tüm soruları doğru yanıtlayarak, 500 tam puan alan Elif Helinay TEPE ve Hasan AKYÜZ’e ödüllerini, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M.Naci ŞEMDİNOĞLU ve Şube Müdürü Abdulhadi TORPA verdiler.

 Düzenlenen programı daha da anlamlı kılmak için, programa katılan veliler, köy okulları kütüphanelerine bağışlanmak üzere, kitap bağışında bulundular. Okul Müdürü Hayri Nurullah YILDIRIM ve Okul Aile Birliği Başkanı Ali İhsan SOYVURAL, gerçekleşen programla başarılı öğrencileri ve ailelerini onura etmek, müzik eğitimi alan öğrencilerin, hünerlerini sergilemelerini sağlamak ve velilerin katkısıyla köy okullarına kitap bağışı yaparak gerçekleştirdikleri programda, kendilerini yalnız bırakmayan başta Milli Eğitim Yöneticilerine ve Velilere teşekkür ettiler.

  

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.