BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baro’dan Öğrencilere İnsan Hakları Paneli

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Barosu işbirliği ile Batman Fen Lisesi öğrencilerine insan hakları paneli.
Baro’dan Öğrencilere İnsan Hakları Paneli

Batman Fen Lisesi açık hava amfisinde gerçekleşen panele, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Batman Barosu Başkanı Av. Ahmet Sevim, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Kübra Demir, Av. M. Sabih Öner, Okul Müdürü Mehmet İsen, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Panelin açış konuşmasını yapan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, hukuk yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır dedi.

Hayat okulda sadece fizik dersinden ibaret değil diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Hayatın bir de sosyal yönü var, sosyal yön denince de aklımıza ilk gelen hukuk olur. Hukuk bizim yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Baro başkanımız, insan hakları konusunda, sizlerle sohbet etme fikirlerini bizde biz iletince, bizim içinde makul ve güzel bir fikir olarak geldi. Bu amaçla siz gençlerle hukuki sohbetler zemininde, bir araya gelmeyi istediler. Biz de eğitim işinin, hepimiz tarafından yerine getirilmesi gereken, ağır bir yük olduğunun farkındayız. Çünkü sizin sosyal yaşantınız, aynı zamanda hukukla ilgilidir. Hukuk hukukçular eliyle yürütülen, ama hepimizi ilgilendiren, aynı zamanda da önemli bir meslektir. Ben Baro başkanımıza ve yönetim kurulu arkadaşlarına bu çabalarından dolayı teşekkür ediyor, bu sohbetin sizin içinde oldukça faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Çelik’in konuşmasının ardından, Batman Barosu Başkanı Av. Ahmet Sevim konuşmasında baroyu ve baronun faaliyetlerini anlattı.  Av. M. Sabih Öner panelde, genel anlamda insan hakları konusunda bir konuşma yaparken, Av. Kübra Demir’de, kadın ve çocuk hakları konusunda bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından panel soru cevap bölümüyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.