BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Bana AB’yi Anlat’ Yarışmalarının Ödülleri Verildi

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ proje kapsamında, “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü ve slogan yarışmalarında, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 ‘Bana AB’yi Anlat’  Yarışmalarının Ödülleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nce ‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ Proje yarışmaları kapsamında, ülke genelinde 7. 8. ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik ,“Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü ve slogan yarışmalarına katılan öğrencilere, Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle ödülleri verildi. Düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı. Ödül töreninde Öğrencilerle bir süre sohbet eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, proje koordinatörü M.Akif Kaya’dan yarışma hakkında bilgi aldı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Sevgili öğrenciler amacı belirli yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki, bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak olan bu proje kapsamında gerçekleşen resim, slogan ve öykü yarışmalarında, ürettiğiniz değerlerle dereceye girmiş olmanızdan dolayı sizi kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Çelik yaptığı kısa konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Yarışmalarda Birinci olanlara diz üstü bilgisayar, ikinci olanlara bisiklet ve üçüncü olanlara satranç takımı verildi.

Slogan Dalında             Resim Dalında                Kısa Öykü dalında

1.Sidem Oran                1.  Rabia Yıldırım               1. Büşra Ay

2.Narin Sanlı                 2. Şulenur Yakut                 2. Derya Sakar

3.İlyas Seyhan               3. Meryem Sena Tok

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.