BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAL’dan Ortaokullara Yönelik Matematik Olimpiyatı

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Batman Anadolu Lisesinde ortaokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Matematik olimpiyatını ziyaret etti.
BAL’dan Ortaokullara Yönelik Matematik Olimpiyatı

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ‘’Kim Korkar Matematikten’’ isimli olimpiyatla öğrencilere matematiği sevdirmeyi ve başarılı öğrencilerin kendilerine alan bulabilmelerini hedefliyor. Batman’da eğitim veren 48 ortaokulun 3’er öğrenci ile katıldığı olimpiyatı ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran öğretmenler odasında okulların matematik öğretmenleri ile bir araya geldi.

 Matematik Olimpiyatı ile sosyal alanlarda yapılan organizasyonların yanında bilimsel alanda da etkinlik yapmak istediklerini ifade eden Okul Müdürü Mehmet Konak bunu da “Matematik Olimpiyatı” ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Olimpiyat öncesi Proje Koordinatörü Metin Örge, sınavın kuralları hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

 ‘’Kim Korkar Matematikten’’ isimli olimpiyatla ilgili konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Batman Anadolu Lisesi kendine yakışanı yapıyor. Bu tip eğitim amaçlı organizasyonlar şehrimizin eğitim düzeyini daha yukarılara taşımak için çok önemlidir. Bu etkinlikler öğrencilerin kişisel gelişimine yardımcı olacaktır. Bu çalışmayı gerçekleştiren matematik zümresi, okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 Batman Anadolu Lisesi’nin Matematik Öğretmenleri tarafından hazırlanan sorularla, yapılan olimpiyatta dereceye giren öğrencilerden birincilere üç tam altın, ikincilere üç yarım altın, üçüncülere üç çeyrek altın ödül olarak verilecek. İki saat süren olimpiyat etkinliği, tüm okul öğrenci ve öğretmenleri ile öğle yemeği yendikten sonra hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi. Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’a ziyaretinde Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş’da eşlik etti.

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.