BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAL’dan ‘’Kim Korkar Matematik’ten’’ Olimpiyatı

İlimizin Seçkin Eğitim Kurumlarından Batman Anadolu Lisesi, ilimizdeki tüm ortaokullara yönelik olarak, “Matematik Olimpiyatı” düzenledi.
BAL’dan ‘’Kim Korkar Matematik’ten’’ Olimpiyatı

Matematiği öğrencilere sevdirmek, başarılı öğrencilerin kendilerine alan bulabilecekleri, ‘’Kim Korkar Matematik’ten’’ isimli olimpiyat düzenlemesi, bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi.  Batman Anadolu Lisesi’nin Matematik Öğretmenleri tarafından hazırlanan sorularla, yapılan olimpiyatta dereceye giren okul öğrencilerinden, birinci olanlara üç tam altın, ikinci olanlara üç yarım altın, üçüncü olanlara üç çeyrek altın ödül olarak verilecek. Batman’daki 51 ortaokuldan 3’er öğrencinin katılımıyla gerçekleşen olimpiyatı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Batman Anadolu Lisesinin kendine yakışanı yaptığını söyleyerek, bu tip eğitim amaçlı organizasyonların şehrimiz için çok önemli olduğunu, öğrencilerin kendilerini geliştirmeye yardımcı olacağını, bu çalışmayı yaptıklarından dolayı başta matematik zümresi olmak üzere, okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür ettiğini ifade etti.

Matematik Olimpiyatı ile sosyal alanlarda yapılan organizasyonların yanında, bilimsel alanda da etkinlik yapmak istediklerini ifade eden, Okul Müdürü Mehmet Konak, bunu da “Matematik Olimpiyatı” ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Olimpiyat öncesi Proje Koordinatörü Metin Örge, sınavın kuralları hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. İki saat süren olimpiyat etkinliği, tüm okul öğrenci ve öğretmenleri ile öğle yemeği yendikten sonra, hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.