BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAL’da ‘Batman Kovan Günü’ Etkinliği

“Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi” kapsamında Batman Anadolu Lisesinde “Batman Kovan Günü”  etkinliği gerçekleştirildi. 
BAL’da ‘Batman Kovan Günü’ Etkinliği

Batman Anadolu Lisesinde gerçekleşen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmenler, proje ekibi ve öğrenciler katıldı. “Batman Kovan Günü”  etkinliğinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran öğrencilere, umut var kılan bu duruşlarının kendisini her zaman mutlu ettiğini ifade etti.

Kurtaran: “Sevgili gençler, ekonomimizle, eğitimimizle, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle bölgemizin ve ülkemizin en cazip illerinden biri olacağız. Ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin kalkınması, kendi kişisel gelişmemiz ve standartlarımızı yükseltmek için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bu projeyle ilimizi daha güzel günler göreceğine inanıyorum. Sizler, ülkemizin kalkınmasına ciddi katkılar sunacaksınız. Bizler de sizin için bütün imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.  Sizin çalışkanlığınız, gözlerinizden fışkıran zeka pırıltıları ve bizi umut var kılan duruşunuz beni her zaman mutlu etmiştir. Sizlere bundan sonra da başarılar diliyorum. Bu projenin batmana, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sizleri bilgilendirmek için buralara kadar gelen ekip ve ekip başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından proje tanıtım ekip başkanı Özlem Başdoğan öğrencilere projeyi anlattı.

“Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi” toplumsal cinsiyet kalıpları çerçevesinde kadınlara uygun görülen meslekler dışında başka seçeneklerin de var olduğuna ve bunları seçerken kız ve erkek öğrenciler için eşit fırsatlar sunmanın önemine dikkat çekmeyi, bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ford Otosan ve Uçan Süpürge, mühendis kadınların sayısının artması için 81 ilde 81 lisede öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşuyor. Bu kapsamda ilimize 5 kişilik bir bilgilendirme ekibi gelerek öğrenci, öğretmen ve veli toplantılarıyla bilgilendirmelerde bulundu.  

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.