BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAL Bilim Fuarında Projeler Görücüye Çıktı

Batman Anadolu Lisesinin gerçekleşen geleneksel bilim fuarında, 30 proje görücüye çıktı. 
BAL Bilim Fuarında Projeler Görücüye Çıktı

Batman Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleşen ve geleneksel hale gelen fuarın açılışına, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M. Şafi Özperk, Batman Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Tahir Nalbantçılar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürleri Cemal Konakçı,  Abdulhakim Doğu, Mehmet Işık, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bilim fuarının açılış kurdelesini Milli Eğitim Müdür Vekili M. Şafi Özperk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Naci Şemdinoğlu, ve Doç. Dr. Tahir Nalbantçılar birlikte keserek açılışı gerçekleştirdiler.  Açılışın ardından açılışa katılan konuklar, projelerin sergilendiği stantları gezerek, öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar.

 

Batman Anadolu Lisesi Proje ekibi tarafından, her yıl düzenlenen geleneksel bilim fuarında, fizik, kimya, biyoloji, matematik, edebiyat, tarih branşlarında toplam 30 proje sergilendi.  Hatırlanacağı gibi, bu yıl TÜBİTAK bölge elemelerine 81 proje ile katılan Batman Anadolu Lisesi Türkiye’de en çok proje ile katılan üçüncü, Batman’da birinci okul olmuştu;  bu projelerden 5 tanesi Van Bölge elemelerine katılmıştı. Bölge elemelerinde Kimya ve edebiyat branşlarında iki birincilik, Matematik branşında bir üçüncülük alan proje ekibi, 24-28 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan, TÜBİTAK finallerinde iki proje ile Batman’ı temsil edecek ekibin içinde yer alacak.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.