BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIĞIMIZCA GÖNDERİLEN TABLETLER ÖĞRENCİLERE TESLİM EDİLİYOR

Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Uzaktan eğitim sürecinde internet ve tablet ihtiyacı olan öğrenciler için ilimize gönderilen 2600 adet tablet bakanlığımızın belirlediği dağıtım stratejisine göre öğrencilere teslim edilmek üzere okul müdürlerimize teslim edildi.
BAKANLIĞIMIZCA GÖNDERİLEN TABLETLER ÖĞRENCİLERE TESLİM EDİLİYOR

Teslim edilen tabletlerin içinde, öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB'a kadar kotalı internet paketi de yer alacak.

             İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, "EBA portalını kullanım ve canlı derslere katılım konusunda cihaz ve internete erişim sıkıntısı yaşayan çocuklarımız için yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları, sivil inisiyatifler ve kamu kurumlarınca sağlanan desteklere ilave olarak tedarik ettiğimiz ve dağıtımını sürdürdüğümüz tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan bakanlığımızın belirlediği dağıtım stratejisi doğrultusunda öncelik sırasına göre öğrencilerimize teslim edeceğiz.

             Uzaktan eğitimin tüm güçlüklerine karşın bu dönemde her bir çocuğumuza ulaşmak için tüm öğretmenlerimizle birlikte elimizden gelen gayreti gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Bu kapsamda, öğrencilerimizin tablet bilgisayar talebi için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını; ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmî veriler üzerinden Bakanlıkça yapılan puanlama doğrultusunda hazırlanan dağıtım stratejisi çerçevesinde dağıtımlar gerçekleştirilmektedir." dedi.

  Ayrıca internet erişimi ve tableti olmayan öğrencilerimizin için İlimizde 4ü mobil olmak üzere toplam 150 noktada EBA destek noktalarının aktif olarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

 Öğrencilerimizin EBA Destek noktalarından 13.00-16.00 saatleri dışında da yararlanabilmeleri için öğrencilerimizin okullarından alacakları EBA Destek Noktasından Yararlanma Kartı ile yaralanabileceklerdir.

             Öğrencilerimiz; öğretmenlerimizce hazırlanan 1-12.sınıf seviyelerindeki kazanımları içeren videolara Batmanilmem YouTube kanalı üzerinden ulaşabilirler.

 Bakanlığımızca hazırlanan 5,6,7,8. Sınıf Beceri Temelli Çalışma Kitapları ile 9,10,11,12.sınıf öğrencilerine yönelik Tekrar Testleri de internet erişimi olmayan ve tableti bulunmayan öğrencilerimize dağıtılacaktır.

 Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN, tarafından da Belediye ve Özel İdarenin imkânlarıyla basımı yapılacak olan 5,6,7,8. Sınıf Çalışma Kitapları da kırsal kesimdeki tüm öğrencilerimizle merkezdeki gereksinim duyan öğrencilerimize dağıtılacaktır.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.