BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Danışmanı ÖNTAŞ İlimize Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un Danışmanı Sayın Dr. Turgay ÖNTAŞ bölge illerine yaptığı çalışma ziyaretleri kapsamında Batman'a geldi.
Bakan Danışmanı ÖNTAŞ İlimize Çalışma Ziyaretinde Bulundu

          Kırsal bölgelerde bulunan okullarımızın durum tespiti kapsamında ilimizi ziyaret eden Sayın Dr. Turgay ÖNTAŞ; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ile Kozluk ve Sason ilçelerindeki bazı okulları ziyaret ettiler. Kozluk Çayhan Köyü İlkokulu ve Ortaokulu, Kozluk Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi, Sason Yukarı Tekevler İlkokulu ve Ortaokulu ile Sason Boğazkapı İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden ÖNTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN, kurulumu tamamlanan EBA Destek Noktaları ve canlı ders uygulamaları için mevcut durum tespitinde bulundular.

          Gerçekleşen ziyaretlerde öğretmenlerle değerlendirmelerde bulunan Sayın Dr. Turgay ÖNTAŞ, öğretmenlerimize Ziya Öğretmenimizin selamını da iletip Sayın Bakanımızın her zaman öğretmenlerimizin yanında olduğunu belirtti. Öğretmenlerle konuşmasında özellikle uzaktan eğitim süreci ve EBA TV çalışmaları üzerinde duran Sayın ÖNTAŞ, öğretmenlere uzaktan eğitimde ve EBA Canlı Ders çalışmalarında velilerle sürekli irtibat halinde olup çocuklarla iletişimlerinin en üst seviyede olmasını istedi. Uzaktan eğitim sürecinde EBA Destek Noktaları ve EBA Mobil Destek Araçlarının önemine de dikkat çeken Sayın ÖNTAŞ, kurulumu tamamlanan destek noktalarını inceledi. Ayrıca ziyaret esnasında Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK ve Sayın Bakan Yardımcımız Mustafa SAFRAN'ın canlı bağlantıyla öğretmenlerimizle görüşmesini sağladı. Ziyaret sonunda Sayın ÖNDAŞ, öğretmenlerle kitap paylaşımında bulundu.

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK Öğretmenlerimizle Buluştu

Kozluk Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi ziyaretinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmenlerimizle canlı bağlantı gerçekleştirip öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarı dileklerinde bulundular. Sayın Bakanımızla görüşen öğretmenlerimiz: "Burası bizde içiniz rahat olsun Ziya Öğretmenim." diyerek duygularını ifade ettiler.

Ziyaret kapsamında Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN'ın Sason Yukarı Tekevler İlkokulu öğretmenleri ile canlı bağlantı kurmaları sağlandı. Bakan Yardımcımız Sayın SAFRAN zor şartlar altında ülkemizin çocukları için fedakârca çalışan öğretmenlerimize teşekkür etti.

Ziyaret esnasında öğretmenlerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN; "Değerli meslektaşlarım, zorlu bir süreçten geçiyoruz, bu zorlu süreci seferberlik ruhuyla çalışarak hep birlikte aşacağız. Öğretmen geleceği inşa eden bir mimardır. Biz çocuklarımızı eğitirken aynı zamanda ülkemizin geleceğini inşa ediyoruz. Bütün arkadaşlarımızın çalışma hayatında bu düstura göre hareket etmesi gerekiyor. Seferberlik ruhuyla ve azimle mücadele ederek çocuklarımız gelecekte bilgi ve beceriyle donanımmış bireyler olarak yetiştireceğiz." dedi.

Okullara yapılan ziyaret programına Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer TOPRAK ve Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi BOZKURT, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İshak BÜYÜKKAYA ve Ömer ÇİÇEK eşlik ettiler.

 

17-09-202017-09-202017-09-202017-09-202017-09-202017-09-202017-09-202017-09-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.