BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BADEP’e Katılan Babalar Sertifikalarını Aldı

  Baba destek programı (BADEP) eğitimine katılan babalara, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
BADEP’e Katılan Babalar Sertifikalarını Aldı

Atatürk Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine, Vali Yardımcısı Şener ÇAĞLAR, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürü, Öğretmenler ve Baba Destek Programına katılan veliler ile aileleri katıldı. Sertifika verme töreni bir dakikalık saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından, BADEP Eğitmeni Ümit DURSUN’un slayt gösterisi eşliğinde, Baba destek programıyla ilgili bilgi vermesiyle devam etti. Yapılan bilgilendirme sunumun ardından program, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in konuşmasıyla devam etti.

Günümüzde toplumda yaşanan şiddet, aslında iletişimin kaza geçirmiş halidir diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Bir çocuk güvenilir ve dikkatli bir babayla karşılaştığında, kendini güvende hissediyor ve alamet kavrama duygusu gelişiyor. Bir çocuk güçlü ve itici bir babayla karşılaştığında korku ve endişe duygusu yaşar, çocukta sağlıklı bir kişilik yapılanması olmaz. Bu nedenle babanın çocuğun gelişiminde ve yetişmesinde çok önemli bir rolü vardır. Bir çocuğun babadan öğrendiği, vücut dili kullanımını da unutmamalıyız, günümüzde erkeklik gücünün düzensiz kullanımının, sayısız örnekleriyle karşılaşmaktayız, ciddi problemlere neden olan, o tür davranışlar nedeniyle, eğitim önem kazanıyor. Baba destek programına katılma cesaretinizden dolayı sizi kutluyorum, eğitimde ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Programda son olarak, Vali Yardımcısı Şener ÇAĞLAR bir konuşma yaptı.

Eksiksiz bir eğitim için, eğitime velileri de katmanın gerektiğine inanıyorum diyen, Vali Yardımcısı ÇAĞLAR; “Sosyal iletişimi önemsiyorum, bu çocuk ile baba arasındaki bağı güçlendirme açısından önemli.  Son zamanlarda okullarımızı gezerken, fiziki olarak çok güzel şeyler yapıldığını görüyorum, ama bir şeylerinde eksik olduğunu fark ediyorum. Eğitime velileri de katmak gerektiğine, bir veli olarak inanıyorum. Baba ile çocuk arasında dinleme ve anlama olayını, doğru bir şekilde gerçekleştirmek için, eğitimin çok faydalı olacağına inanıyorum. Baba destek programına, emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu anlamlı eğitime katılım gösteren, siz değerli velileri kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Baba destek programını başarıyla bitiren babalara sertifikaları verildi. Program yapılan ikram ile sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.