BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Baba Destek Programı” BADEP Start Aldı

    Atatürk Ortaokulu ve Petrol Ofisi İlkokulundaki Babalar BADEP İle Bilinçleniyor.
“Baba Destek Programı” BADEP Start Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve AÇEV arasında yapılan protokol sonucu uygulanmaya başlanan “Baba Destek Programı” Program Eğitimcisi Ümit DURSUN tarafından ilimiz merkez Atatürk Ortaokulu ve Petrol Ofisi İlkokulunda uygulanmaya başlandı. Program çerçevesinde  13 hafta boyunca haftada bir gece toplanan babalar 2,5 saat boyunca; Babalık, Aile Tutumları, Dinleme, Anlatma, Olumlu Davranış Kazandırma, Demokratik İlişki ve Empati, Çocukların Sosyal ve Duyuşsal Gelişimi, Zihinsel Gelişim, Okul-Arkadaşlar ve Baba, Çocukların Bedensel ve Cinsel Gelişimi, Çocukla ve Eşlerle İletişim, Çocukla Kaliteli Zaman Geçirme vb. Konularda eğitim alıyorlar.

Atatürk Ortaokulunda başlatılan kursu ziyaret eden ve ilk oturuma katılarak programa destek veren Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Zübeyir YILMAZ ve M. Naci ŞEMDİNOĞLU bu programın çok faydalı olduğunu babalarda ciddi anlamda destek sağladığını ve Batman’daki tüm babalara ulaşması gerektiğine değinerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.