BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığından İlimize Kitap Desteği

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, okul kütüphanelerimizin zenginleşmesi ve öğrencilerimizin kitapla buluşması amacıyla ilimize kitap gönderen Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına teşekkür etti. 
Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığından İlimize Kitap Desteği

İlimiz ve öğrencilerimiz adına Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Öğrencilerimize okuma kültürünü kazandırmak, okuma sevgisini aşılamak; öğrencilerimizin milli, manevi, tarihi ve evrensel değerlerle bezenmesini gerçekleştirmek ve okul kütüphanelerini zenginleştirmek için Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okuma etkinlikleri, okur-yazar buluşmaları, paneller ve sempozyumlar düzenlemekteyiz.

Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesiyle birlikte İlimizdeki tüm okullar kütüphaneye kavuştular.  Okul kütüphanelerimizdeki kitapların sayısını artırmak ve öğrencilerimizi kitaplarla buluşturmak için İl Müdürlüğü olarak çalışmalar yürütmekteyiz.

Okul kütüphanelerimizi zenginleştirmek amacıyla bazı kamu kurumlarından kitap talebinde bulunduk.  Bu amaçla Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından İlimize 7.204 kitap gönderildi. Bu kitaplar, öğrencilerimizin istifadesine sunulmak için okul kütüphanelerimize en kısa sürede ulaştırılacaktır.

Bu kapsamda okul kütüphanelerimizi zenginleştirmeye, çocuklarımızı daha çok kitapla buluşturmaya ve Bakanlığımızın hedeflediği kitap sayısına ulaşmak için çalışmalarımıza destek sunan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına ilimiz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

13-05-2022

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.