BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anaokullarına Dağıtıldı

Anadolu Masalları Projesi kapsamında Bakanlığımızca hazırlanan "Anadolu Masalları Eğitim Seti" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından okullara teslim edildi. 
Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anaokullarına Dağıtıldı

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğinde 2019 yılında hayata geçirilen Anadolu Masalları Projesi kapsamında akademik bir heyet oluşturularak en sevilen masallar derlendi. Derlenen bu masallar, akademisyenlerce çocuğa görelik ilkesine, dil ve anlatım unsurlarına göre incelenerek yeniden düzenlendi. Ayrıca Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri de öğretmenleri rehberliğinde masalları görselleştirerek projeye katkı sundu.

 

     Proje dâhilinde resimli masal kitapları, masal oyun kartları, masal şarkıları ve masal seslendirmelerinden oluşan Anadolu Masalları Eğitim Setleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN Başkanlığında yapılan toplantının ardından anaokullarına teslim edildi.

    

16-06-202016-06-202016-06-202016-06-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.