BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisemiz Türkiye Birincisi Oldu

Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Eğitimde Başarılı Örnekler Sergisinde "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesiyle Türkiye Birincisi oldu.
Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisemiz Türkiye Birincisi Oldu

Yapılan jüri oylamasıyla ilk üç proje arasında yer almayı başaran "Hayalimdeki Masalara Dokun" adlı projemiz açık halkoylaması ile edebiyat, sosyal ve kültür kategorisinde birinci olmaya hak kazandı.

İstanbul'da düzenlenen ödül programında öğrencilerimiz birincilik ödülü olan 10 bin TL'lik ödülü ve başarı plaketlerini Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ ile Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ'dan aldılar. Ödül törenine Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İdris TAYMUR, Proje Danışmanı Öğretmen Zeynep Aslan, Öğrenciler Nurullah YAVUZ, Furkan ACAR ve Muhammet YÜKSELTEN katıldı.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTRAN: "Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye geneli düzenlemiş olduğu Eğitimde Başarılı Örnekler Sergisinde Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisemiz Türkiye birincisi olarak bizleri mutlu eden bir başarı elde etti. Öğrencilerimizin Danışman öğretmen nezaretinde hazırladığı "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesi 380 proje arasından ilk 3'e girmeyi başararak Türkiye geneli yapılan açık oylamada Türkiye birincisi oldu. "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesiyle Türkiye birincisi olan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idaremizi tebrik ediyorum." dedi.

Başarılı Örnekler Sergisi; İmam Hatip Okullarındaki öğrencilerin öğrenmesine ve akademik gelişimine katkı sağlayan, bilimsel faaliyetler ile sistemli bir şekilde ilerlemeyi öğreten, sosyal-kültürel-sanatsal ve sportif faaliyetler ile öğrencilerin gelişimini destekleyen, değerleri davranış haline getiren bireyleri yetiştiren, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programlarını hayata geçiren, öğretmen ve yöneticilerin mesleki gelişimi yoluyla kurumsal kapasitelerini artıran, proje uygulamaları ile gözlemlenen veya ihtiyaç duyulan bir alana yönelik çözüm üreten ve böylece eğitim ve öğretimin iyileştirilmesine yönelik değişim ve dönüşüm oluşturan başarılı örneklerin ve model uygulamaların teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

18-10-202118-10-202118-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.