BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerin Adaylık Sürecine ilişkin tereddüt Hk.(Önemlidir.)

Aday Öğretmenlerin Adaylık Sürecine ilişkin tereddüt Hk.(Önemlidir.)

İLİMİZE BAĞLI TÜM İLÇE, OKUL VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNE

 

 

Konu: Aday Öğretmenlerin Adaylık Sürecine ilişkin tereddüt Hk.

 

 

 

İlgi:  a) MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği,

 

         b) MEB Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelik.

 

 

 

         Aday Öğretmenlerin adaylık sürecine ilişkin ilgililerden alınan yazılı ve sözlü görüş talepleri ile bu süreçte karşılaşılabilecek muhtemel tereddütleri en aza indirebilmek bakımından Bakanlığımız öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel müdürlüğünün  2015/13 sayılı Genelgesi doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

 

 

 

        Bu bağlamda; Özel Öğretim kurumlarında görevli iken, Bakanlığımız kadrolarına atanmış öğretmen adayları ile birlikte ve aynı sürece tabi olarak adaylık eğitimlerini başarı ile tamamlayıp öğretmenlik mesleğinde adaylığı kaldırılmış öğretmenler, Bakanlığımız öğretmen kadrolarına atandıklarında göreve başlama tarihlerine bakılmaksızın bu kurumlarda adaylıklarının kaldırıldığını resmi kurumlar tarafından verilmiş belge ile ispatlamaları kaydıyla, aday öğretmen statüsünden sayılmayacaklardır. Devlet memurluğundaki adaylıkları ise asgari adaylık süresi olan bir yılın sonunda kaldırılacaktır.


        Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.