BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Orta Öğretim İçin Yeni Merkez

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK “Açık Orta Öğretim İrtibat ve Danışma Merkezi”ne dönüştürülen binayı gezdi.
Açık Orta Öğretim İçin Yeni Merkez

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Zübeyde Hanım İlkokulu bitişiğinde, yeni açılacak “Açık Orta Öğretim İrtibat ve Danışma Merkezi”ni gezdi devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

            Dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği binayı gezen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman ATMALAR’dan, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaları yerinde gören Milli Eğitim Müdürü ÇELİK, binanın çevre düzenlemesinin de, çevreye estetik kazandıracak şekilde yapılmasını istedi.

            Batman’da 15 bin dolayında, açık ortaokul ve açık lise öğrencisine, hizmet verecek binamız merkezi bir konumda diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “ Bu binamız son dönemde, düğünlerde kullanılan bir durumdaydı. Binayı aktif bir şekilde eğitime kazandırmak için, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan, ‘Açık Öğretim Birimine’ dönüştürerek, 15 bin açık öğretimde okuyan öğrencimizin hizmetine sunacağız. Burada, açık öğretimde okuyan öğrencilerimiz için, hem irtibat merkezi, hem de danışmanlık hizmeti verecek. Merkezi bir konumda olması, öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabilecekleri bir yerde olması, öğrencilerimiz açısından önemli. Çalışmalar hızla devam ediyor, kısa sürede burada hizmet verilmeye başlanacak. Açık Ortaokul ve Açık Lisede okuyan öğrencilerimiz, kayıt ve danışmanlık hizmetinin yanında, kitapları da artık bu merkezimizden verilecek” dedi.

   

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.