BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

416 Proje İle Batman’dan TÜBİTAK’a Rekor Başvuru

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına, Batman bölge illeri arasında en fazla proje başvurusu yapan il oldu.
416 Proje İle Batman’dan TÜBİTAK’a Rekor Başvuru

Proje tabanlı eğitim anlayışı, öğrencilerimizin eğitimdeki ufkunu genişletecektir diyen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan; “Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri, temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek. Proje tabanlı eğitim anlayışını yaygınlaştırmak, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca her yıl düzenlenen ‘Değerler Eğitimi, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih’ alanlarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl ortaöğretim okullarımızda okuyan öğrencilerimiz, öğretmenleri öncülüğünde büyük bir atılım yaparak, bölgede en çok proje çıkaran il olma başarısını gösterdiler. Bu yıl düzenlenen proje yarışmasına bölge illerinden, 8 il arasında 416 proje ile en fazla başvuru yapan il Batman oldu. Bu başarıda emeği bulunan öğrencilere, idareci ve öğretmenlere teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.