BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Fen Olimpiyatları Fen Lisesinde Gerçekleşti

Batman Fen Lisesinin geleneksel hale getirdiği, ‘Fen Olimpiyatları’nın bu yıl 43.sü yapıldı.  
4. Fen Olimpiyatları Fen Lisesinde Gerçekleşti

Olimpiyatlar, ortaokul 6.-7. ve 8 sınıf öğrencilerinin katılımı ile Fen Lisesinde gerçekleşti. Batman Fen Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahattin Atilla Fen Olimpiyatı ile ilgili Fen Lisesi Müdürü Mehmet İsen’den bilgi aldı, öğrencilere olimpiyat öncesi bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahattin Atilla; “ sevgili gençler bütün insanlar ilimle doğar bilgiyle büyür ve her ikisiyle itibar görür. Toplumdaki ana tema budur, su an burada bulunan sizler ilimle doğdunuz, ne demek bu göz başlı başına bir ilim dalıdır, kulak başlı başına bir ilim dalıdır, beyin başlı başına bir ilim dalıdır. Sahip olduğumuz bu organlarla biz ne yapacağız bilgiyle büyüyeceğiz. Bilgi olunca da toplum içinde itibar kazanacağız. Peki, bu itibar neyle olur muhabbetle, nezaketle sevgiyle ve saygıyla olur, işte bu gün burada bulunmamızın nedeni budur. Okul idaresi öğretmenlerimizin, velilerimizin ve siz değerli öğrencilerimizin buradaki amacı budur. Sevgili öğrenciler bugün fen lisemizin koordinatörlüğünde ilimizdeki ortaokullardan 6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı fen olimpiyatını gerçekleştireceğiz. Gerçekleştireceğimiz olimpiyatta sizler okullarınızı temsil edeceksiniz, olimpiyatın değerlendirmeleri yapıldıktan sonra 2 Mayıs’ta düzenlenecek programla olimpiyat sonucu açıklanacak. Ben tekrar bu gün buraya gelen tüm velilerimize ve öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum” diye konuşan Atilla daha sonra olimpiyatların yapıldığı sınıfları ziyaret edip öğrencilere başarılar diledi. Olimpiyat sonrası öğretmen ve öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Olimpiyatta birinci gelecek okul öğrencilerine 250’şer TL tablet ve plaket, ikinci gelecek okul öğrencilerine 200’er TL tablet ve plaket, üçüncü gelecek okul öğrencilerine 150’şer TL tablet  ve plaket ile ferdi olarak birinci olacak öğrencilere de mansiyon ödülü verilecek.

19-04-201819-04-201819-04-201819-04-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.