BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü programı, sabah saat 09.00’da Valilik Bahçesinde Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Atatürk anıtına çelenk sunumuna,
   24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

 İl Milli Eğitim Müdür Vekili M.Şafi ÖZPERK, Maarif Müfettişleri Başkanı, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdür Vekili M.Şafi ÖZPERK’in, Milli Eğitim Çelengini Atatürk Anıtına koymasıyla başlayan çelenk sunma programı, bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

Kültür Merkezi Kutlama Programı

Valilik bahçesinde gerçekleşen Çelenk sunma programının ardından, 24 Kasım Öğretmenler Günü programı, Yeni Kültür Merkezi Konferans salonunda saat 10.00’da başladı. Buradaki programa, Vali Vekili Cihat ARIK, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M.Şafi ÖZPERK, Resmi Kurum Müdürleri, bazı STK temsilciler, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Yeni Kültür Merkezi Konferans salonundaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

 İstiklal Marşının okunmasının ardından program, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Fatih Anadolu Lisesi Öğretmeni Elif DÖYMAZ’ın konuşması ve ardından Batman Anadolu Lisesinden iki öğrencinin okuduğu şiirlerle devam etti. Öğretmen Faysal YAMAN’ın okuduğu, ‘Ben Öğretmenim’ adlı şiirin ardından, 24 Kasım öğretmenler günü programı il Milli Eğitim Müdür Vekili M.Şafi ÖZPERK’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

ÖZPERK; “Kıymetli meslektaşlarım; Sizler, meslek hayatınız boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk anlayışı içinde, insana ve topluma amaç ve yön veren rehberlerden en önde gelenisiniz. Hepimiz biliyoruz, milletlerin varlığını devam ettirmesi, gelişip kalkınması, öncelikle iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne bağlıdır. Nitelikli insan yetiştirmek de eğitim kurumlarının ve biz öğretmenlerin işidir. Topluma yön verici konumda olmak kolay değildir, ancak araştıran, sorgulayan açık fikirli insanlar topluma yön verir veya yön verebilecek insanları yetiştirir.

Yaşadığımız çağ bir değişim çağı. Öyle bir toplum ki; teknoloji, bilgi, ihtiyaçlar, sorunlar sürekli değişiyor ve biz öğretmenler zor koşullar altında hem değişimleri takip ediyor hem de bu değişimleri öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bunun için okuyor, araştırıyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Eğitimin hangi basamağında olursak olalım değişen çağa önce bizlerin ayak uydurması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum.

Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inanç ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyen ÖZPERK konuşmasına tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun diyerek son verdi.

24 Kasım Öğretmenler günü programı hizmet süresini doldurup emekli olan eğitimcilere Hizmet şeref belgelerinin verilmesiyle devam etti. Öğretmenlere Vali Vekili Cihat ARIK tarafından hizmet şeref belgeleri ve Plaketleri verildi. Hizmet şeref belgelerinin verilmesinin ardından 24 Kasım öğretmenler günü kapsamında düzenlenen resim şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  Verilen ödüllerin ardından program, Batman Anadolu Lisesi Öğrenci Korosunun Müzik Öğretmeni Abidin BİNGÖL yönetiminde seslendirdiği şarkılarla devam etti.  24 Kasım Öğretmenler Günü programı adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin mesleğe giriş yemin töreni ve akabinde Müzik öğretmeni Abidin BİNGÖL yönetiminde öğretmenlerin öğretmen marşını okudu.  Program Protokol üyelerinin adaylıkları kaldırılan öğretmenlerle toplu hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.