BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim-Öğretim Açış Mesajı

“2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük fedakarlıklarla, İlimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarının heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyorum.
2014-2015 Eğitim-Öğretim Açış Mesajı

  Bugün yeni hedefler ve büyük bir heyecanla yepyeni bir eğitim- öğretim yılına başlayan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm Milli Eğitim çalışanlarının sevinç ve heyecanlarını gönülden paylaşıyorum. Gözleri heyecanla parlayan, yüreklerinde öğrenme sevgisiyle okullarına adımlarını atan çocuklarımız; okullarıyla, öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla ve kitaplarıyla buluşacaklar. Hayallerimizi gerçekleştireceğimiz, verimli çalışmalarımızı hep birlikte taçlandıracağımız ve yeni başarılara imza atacağımız 2014-2015 eğitim-öğretim yılının kıymetli öğrencilerimize, değerli velilerimize ve okullarımızda görev yapan yönetici ile öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu yıl’da okul öncesinden üniversiteye eğitimin her adımında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilebilmesi, teknolojik yeniliklerin onlar için ulaşılabilir olması ve hepsinin aynı şartlarda eğitim imkânlarından yararlanabilmesi için çalışacağız.

Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitiminden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirebilmektir.

Nitelikli insan gücümüzün artması, bilgiyi üreten ve paylaşan nesiller yetiştirilmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenekleri doğrultusunda yönlendirilebilmeleri, şehrimizin başarısı, gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır.

Kuşkusuz bu süreçte, çocuklarımız ve gençlerimizin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının ön planda tutulduğu, araştırmaya, sorgulamaya açık, ezbercilikten uzak, insanlara ve farklı düşüncelere saygılı, demokrasiye inanan, hoşgörülü ve ahlaklı bireyler yetiştirmeye yönelik bir eğitim anlayışı benimsenecektir.

Bu eğitim anlayışı sayesinde, sadece daldaki meyveye değil, o ağacın toprağın en dibine kadar uzanmış köküne ulaşmış olacağız. Zira merhum şair Yahya Kemal’in belirttiği gibi, bu millet “Kökü mazide olan bir âti”dir.

Bizim Eğitim anlayışımızda Sevgililer Sevgilisi (sav)’nin rehberliği, Hz. Ömer’in dirayeti, Selahaddin Eyyübi’nin izzeti, Mevlana’nın hoşgörüsü, Şeyh Edebali’nin nasihatları vardır.  Milli şuur ve güzel ahlakla bezenmiş bir nesli yetiştirmenin yegane yolu inanıyoruz ki bu anlayıştır.

         Sevgili Öğrenciler,

          Hayatınızda yeni dönüm noktalarından birine daha başlamak üzeresiniz. Sahip olduğunuz güç ve özgüveni kullanarak harikalar yaratacağınıza inanıyorum. Biliyorum ki başarılarla dolu hayatı fazlasıyla hak ediyorsunuz. Bunu gerçekleştirecek her türlü bilgi birikimine ve yeteneğe sahipsiniz. Kendinize tüm yüreğinizle inanın. Çünkü sizler gerçek birer dâhisiniz! Bizler de sizlerin; dünyayı ve dünyadaki gelişmeleri doğru anlayan, yorumlayan, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide gelişmeleri yakından takip edebilen bireyler olarak yetişmeniz için her zaman yanınızda olacak ve her zaman sizleri destekleyeceğiz.  Pırıl pırıl bir gelecek sizleri bekliyor. Sizlere güveniyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Değerli yönetici ve öğretmenler,

Değişimi fırsat bilerek gelişimin yönünü ve niteliğini belirleyerek, çocuklarımıza yol gösterdiniz. Yılmadan, büyük bir tutkuyla öğrencilerimizin her gün daha da ilerlemeleri için çaba sarf ettiniz. Hep birlikte daha iyi bir eğitim sunmanın sevdasıyla yarınlara daha emin adımlarla yürüyeceğimize ve başarılı çalışmalarla öğrencilerimizin hayatlarında değer katacağımıza inanıyorum. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

 

 

                                                      Mehmet ÇELİK

                                        Batman İl Milli Eğitim Müdürü

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.