BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. Bölge Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı, 2. Eğitim Bölgesi Sene Başı 1. Müdürler Kurulu Toplantısı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik başkanlığında yapıldı.
2. Bölge Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Batman Anadolu Lisesinde gerçekleşen müdürler kurulu toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, 2. Eğitim bölgesinde yer alan Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri katıldı. Toplantıda kurulun gündeminde bulunan maddeler tek tek ele alınarak görüşüldü, uygulamaya geçirilmesi gereken kararlar belirlendi. Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim olarak hedefin, eğitimde başarı çıtasını daha yukarılara taşımak olduğunun altını çizdi.

Başarının arzulanan düzeye çıkması için idareciye önemli görevler düşmekte diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “İdareci ekip ruhunu hayata geçirerek, uygun koşulları oluşturma yeteneğini gösterebilmeli. Dershanelerin kapanmasıyla yeni bir dönem başlıyor, öğretmen artık öğrencinin geleceğinin kendisine bağlı olduğunun bilinciyle, sorumluluğunun farkında hareket etmek zorunda kendini hissetmeli. Öğretmenimizin o sorumluluk duygusunu güçlendirirsek, Batman’ın akademik seviyesi çok daha iyi duruma yükselecek. Geçen sene hem fiziki hem de sistemde yaşanan değişim dönüşümde, çok şükür Batman olarak artı durumda tamamladık, bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İdareciler olarak önünüze stratejik hedefinizi koyarak, her yıl bir önceki yıla göre, fark yaratacak başarıyı göstermeniz gerekiyor. Milli Eğitim olarak, okullarımızın sosyal etkinliklerinin yanı sıra, akademik durumunu da takip ediyoruz, her okulumuzun durumunu gösteren istatistik dosyaları oluştu. Mevcut durumu daha iyi duruma nasıl getirebiliriz diye, öğretmenlerinizle fikir alışverişinde bulunun. Tüm çabamız öğrencilerimizi mutlu ve daha güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bunu başardığımız zaman öğrenci ve öğrenci velisi mutlu olacak, buda bizim mutluluğumuz olacak” dedi.  

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.