BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

170 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

2014–2015 Eğitim ve Öğretim yılı birinci dönemi, Vali Azmi ÇELİK tarafından dağıtılan karne töreni ile sona erdi.
170 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Yeşiltepe Mahallesinde bulunan, Yunus Emre İlkokulunda gerçekleşen karne dağıtım törenine, Vali Azmi ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Öğretmenler katıldılar.

Vali Azmi ÇELİK’i okula gelişinde, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK ve Milli Eğitim Müdür Yardımcıları karşıladı. Okul bahçesinde öğrencilerin folklor gösterisini izleyen Vali ÇELİK, karne dağılımı için ilk kez karne alacakolan, birici sınıf öğrencilerinin bulunduğu sınıfa geçti. Burada öğrencilerle kısa bir sohbet yapan, Vali Azmi ÇELİK çocuklara iyi tatiller diledi, anne ve babalarına selam gönderdi. Kısa sohbetin ardından, öğrencilere karne ve hediyelerini dağıtan Vali ÇELİK, karne dağıtım töreninden sonra, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi, onlarla bir süre sohbet etti. Vali ÇELİK; tüm öğretmenlere iyi tatiller dilerken, eğitimde gösterdikleri özveriden dolayı hepsine teşekkür etti.   

Karne alacak 170 bin öğrencimizin, 14.500’ü ilk kez bu heyecanı yaşayacak diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Bu gün bizim için çok heyecanlı bir gün, 4 aylık bir çalışmanın, emeğin, ara ürünü dediğimiz, yarıyıl döneminin son günü. Bizde öğrencilerimizin, karne heyecanını birlikte yaşayacağız. Ancak öğrencilerimiz, yarıyıl tatilinde de çalışmaları, kitap okumaları gerektiğini biliyorlar. Milli Eğitim olarak bizde, bu yarıyıl tatilinde okullarımızı ikinci yarıyıla hazırlayacağız ve sabırsızlıkla öğrencilerimizi ikinci döneme bekleyeceğiz. Tüm öğrencilerimize şimdiden iyi tatiller dilerken, tatili iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Saygı değer velilerimizde, çocuklarını çalışmaya, başarılı olmaya teşvik etsinler. Varsa ufak tefek başarısızlıkları, bunları birlikte değerlendirip, nasıl telafi edebileceklerine birlikte karar vermeliler. Kesinlikle çocuklarını kişisel olarak eleştirmesinler, başka çocuklarla kıyaslamasınlar. Başarısız yönlerini değil, başarılı yönlerini fark etsinler, ön plana çıkarsınlar ve geliştirmelerine yardımcı olsunlar” dedi.

15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayan, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Birinci dönemi, 23 Ocak 2015 Cuma günü sona erdi. İkinci yarıyıl 09 Şubat 2015 Pazartesi günü çalacak ders zili ile başlayacak, ikinci dönem eğitimi 12 Haziran 2015 Cuma günü sona erecek.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.