BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16 Mayıs İlkokulu’ndan Büyük Başarı

Bingöl’de düzenlenen Yıldızlar Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda birinciliği elde eden 16 Mayıs İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları Ekibi Türkiye Finalleri’ne şampiyonluk hedefiyle gitti.
16 Mayıs İlkokulu’ndan Büyük Başarı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Raman Anadolu Lisesi’nde, başarılı öğrenciler için düzenlediği sabah kahvaltısında öğrencilerle bir araya gelerek moral aşıladı. Çelik, Batman’a sürekli gurur yaşatan 16 Mayıs’ın başarısını tebrik ederek, öğrencilerin Batman’ı Türkiye Finallerinde başarıyla temsil edeceğine inandığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Çelik, okul kulüplerine her zaman destek olacaklarını da sözlerine ekledi.

16 Mayıs İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Şirin Temiz de, ekiplerine her zaman destek olan Vali Azmi Çelik ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’e teşekkür ederek, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Samsun – Atakum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Finallerine şampiyonluk parolasıyla katıldıklarını, İnşallah şampiyon olarak döneceklerini ve Batman’ı başarılı bir şekilde temsil edeceklerini söyledi.

 Batman’ın ücra semtlerinden biri olan Petrolkent’de kurulan 16 mayıs İlkokulu Gençlik ve Spor Derneği Kulübü, yıllardır büyük başarılara imza atıyor. Bu başarıda en büyük pay sahibi olan okulun eski müdürü ve Kulüp Başkanı Mehmet Şirin Temiz, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir çaba gösteriyor. Sporun sosyalleşmenin, barış ve kardeşliğin anahtarı olduğunu belirten Başkan Temiz, öğrencilerin yeteneklerini keşfettiklerini ve kendilerine özgüven kazandırarak büyük ideallere ulaşmalarına kapı araladıklarını ifade etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.