BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda Örgün Eğitim İle Beraber Hafızlık Sınıfı Açılacak

2019-2020 eğitim öğretim yılında 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde örgün eğitim ile birlikte açılacak “Erkek Hafızlık Sınıfı” kahvaltılı tanıtım programı yapıldı.
15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda Örgün Eğitim İle Beraber Hafızlık Sınıfı Açılacak

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda açılacak olan erkek hafızlık sınıfı kahvaltılı tanıtım programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Şemsettin Dursun, Batman İl Müftüsü Sayın Turgut Erhan, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü adına Türkiyede ilk hafızlık programı uygulayan Ankara Pursaklar Medine İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sayın Mehmet Vehbi Polat, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdulvehap Hınç, Akın Arı, Cemal konakçı, Batmanda faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, İlkokul ve İmam hatip okul müdürleri katıldı. Hafızlık programının açılışı kelamın en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Kuranı kerim tilavetinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “Bugün gerçekten bu mübarek günde çok mübarek bir iş için toplanmış bulunmaktayız. Hafızlık eğitimi konusunda geçen sene bir ön çalışma yaptık Kız İmam Hatip Lisesi Bünyesindeki Ortaokulumuzda kız öğrencilerimiz için Allah’a şükür bu işi başlattık. Şuan kız çocuklarımız bu eğitimi alıyor. Hafızlık Kuran’ı Kerimin muhafızlığıdır. 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında ise erkek öğrencilerimiz için ihtiyaç olan Erkek Hafızlık programını da inşallah 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda öğrencilerimizin örgün eğitimleri aksatılmadan hem hafızlık hem de örgün eğitimlerini beraber icra edecekleri programı faaliyete geçireceğiz. Kur’an-ı Kerim Hafızlığı hepimiz için farzı kifaye nisbetindedir. Özellikle Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz Beye teşvik ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimi arz etmek istiyorum. Gerçekten çok teşvik edici oldu bizim için. Cenabı hak bu hayırlı işte bizi muvaffak eylesin. Hepinize katılımınızdan ve sunacağınız desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü adına Türkiye’de ilk hafızlık programı uygulayan Ankara Pursaklar Medine İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sayın Mehmet Vehbi Polat ve İl Müftüsü Sayın Turgut Erhan birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından erkek öğrencilerin hafızlık eğitimi görecekleri bölümler gezildi.

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.