BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100 Maddi Durumu Düşük Çocuklara Malzeme Yardımı

Batman’da dar gelirli ve yoksul çocuk 100 sporcuya eşofman, krampon desteğinde bulunuldu.
100 Maddi Durumu Düşük Çocuklara Malzeme Yardımı

Batman’da sokakta çalışan, dar gelirli ve yoksul çocukların futbol eğitimi gördüğü 19 Mayıs Sentetik Çim Sahada 100 sporcuya eşofman, krampon desteğinde bulunuldu. 

Dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhadi TORPA, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak EREN, Halk Eğitim Müdürü Osman ATMALAR, Gençlik Merkezi Müdürü Güner ARI ve sporcular katılım sağladı.

 Malzeme dağıtım töreninde hazır bulunan İl Milli Eğitim Müdürü ÇELİK; “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün ortaklığıyla yapılan bu etkinlik bizleri son derece mutlu etmiştir. Kurumlar arası iş birliği içerisinde çocuklarımızın eğitilmesi bizleri sevindirmiştir. Bugün her şeyi devletten beklenilmeyeceğini görüp bu ana şahitlik yaptık.” dedi.

Ardından söz alan Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak EREN ise, Batman’da sponsorluk yasasının artması ve tüm spor branşlarına yayılmasını istedi.  Batman’ın tanınan saygın iş adamlarından olan Vecrin NASIROĞLU’nun sponsor olduğu malzemeler Ankara’dan özel bir firmadan sipariş edildi.Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Nasıroğlu; “Bu çocuklar hepimizin evlatlarıdır. İmkânlarımız ölçüsünde bunlara katkılarımız devam edecektir. Özellikle bu çocukların sokaklardan kurtulması ve zararlı alışkanlıklar kazanacakları yerde sportif faaliyetlerde bulunmaları çok sevindiricidir.” ifadelerine yer verdi. 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.