BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

0-18 Yaş Aile Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Rehberlik Araştırma Merkezi ve Halk Eğitim Merkezinin birlikte yürüttükleri 0-18 Yaş Aile Eğitimi değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında yapıldı.
0-18 Yaş Aile Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen 0-18 Yaş Aile Eğitimi değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi idarecileri ile rehber öğretmenler katıldı. Aile eğitiminin önemine değinen Kurtaran:

‘Çocuğun eğitimini anne babadan, anne babanın eğitimini de çocuktan bağımsız düşünemeyiz. İkisi de birbirini tamamlayan unsurlardır.’ diyen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Okulda alınan eğitimin amacına ulaşabilmesi için evde takibinin yapılması lazım bu açıdan bakınca aile eğitimi bizim için çok önemlidir. Hedeflerimize ulaşabilmemiz için öğretimin içine eğitimi de katmamız gerekiyor. Bunu da velilerle birlikte sağlayacağız. Biz eğitimciler olarak aile eğitimini çok iyi vermeliyiz ve bu eğitime kendimizi çok özenli ve samimi bir şekilde dâhil etmeliyiz ki hedeflerimize en kısa sürede ulaşabilelim. Eğitim – öğretimde okullaşma oranımız %96 ile Türkiye ortalamasının üzerinde fakat bu bizim için sevindirici bir durum olmamalıdır. Okula gitmeyen her çocuğu kendi çocuğumuz olarak görüp bu %4’lük kısımda benim de çocuğum var bilinciyle hareket etmeliyiz. Bu bilinçle hareket edersek %99’u bile kabul etmeyiz. Bizler insan yetiştiriyoruz bu sebeple istatistikten çok ‘’birey’’ bizim için önemli olmalıdır. Okul çağındaki her çocuğu eğitime kazandırmak için azami gayret sarf etmeliyiz. Kat ettiğimiz mesafeden ziyade kat edemediğimiz mesafeyi göz önünde bulundurarak eğitim ve öğretimi daha ileriye nasıl taşırız diye meseleye bakmalıyız. Bu anlamda ülkemizin aile yapısına, eğitimine ve çocuklarımız için iyi bir geleceğe vereceğiniz destekten dolayı hepinize teşekkür ederim. Biliyorum aile eğitimi özveri isteyen bir çalışma ve inşallah yapacağınız çalışmalarla gelecekte daha güzel, müreffeh ve mutlu günler yaşayacağız. Unutmayalım çalışmalarımızla aslında bizler çocuklardan çok kendimize bir gelecek hazırlıyoruz. Bunun için bize emanet edilen nesli en iyi şekilde yetiştirmeliyiz.” dedi.

0-18 Yaş Aile Eğitimi değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından yapılan sunumlarla devam etti.

14-11-201614-11-201614-11-201614-11-201614-11-201614-11-2016

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.